Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie


Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"
Powrót

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Data publikacji: 2017-02-22

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie nadal prowadzi nieodpłatną dystrybucję żywności w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.Podprogram 2016.

Żywność przekazywana jest z CARITASU Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej w Szczecinie, który w Podprogramie 2016 pełni funkcje organizacji partnera regionalnego.

Zgodnie ze zmienionymi od stycznia 2017r. zasadami określonymi w programie do otrzymania pomocy żywnościowej uprawnione są osoby/ rodziny, których dochód nie przekracza odpowiednio 200% kryterium dochodowego osoby (1268 zł) lub rodziny (1028zł). Aktualnie zgodnie z nowymi zasadami pomocą zostały objęte 443 osoby.
Artykuły, których wydawanie rozpoczął OPS, to : makaron, ryż, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa. Oczekujemy na dostawę herbatników, cukru białego, oleju rzepakowego, szynki wieprzowej i pasztetu. Żywność wydawana jest systematycznie, niezwłocznie po przywiezieniu do magazynu OPS w Gryfinie.

Pomocy w transporcie artykułów spożywczych z magazynu Caritasu do Gryfina udzielił Ośrodek Sportu i Rekreacji za co serdecznie dziękujemy w imieniu kadry OPS oraz odbiorców żywności

Załączniki:

  1. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - informacja (plik pdf 151KB)

Wstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności"
Link do Europejskie Programy RegionalneLink do Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja RozwójLink do Biuletynu Informacji Publicznej